9. ledna 2012 - První úplněk roku

08.01.2012 18:43

Od ledna 2012 budu pravidelně přinášet informace o lunárních fázích - "Tance Luny a Slunce" - aktuálním novoluní a úplňku. Mají značný vliv na naši psychiku, nálady, reakce a vývoj, protože na nás působí z roviny kolektivního (ne-) vědomí. Dynamika vztahu Slunce a Luny vždy vytahuje na světlo nějaké dosud nevyjádřené, potlačené společenské téma, které se promítá do našeho kolektivního i osobního života. Velkým pomocníkem a vodítkem při rozkrývání těchto témat nám mohou být obrazy Sabiánských symbolů, se kterými aktivně pracuje i kvantová astrologie.

Pro práci s těmito Sabiánskými symboly doporučuji představit si svým vnitřním zrakem uvedený obraz a nechat skrze něj na sebe působit hloubku skrytého sdělení a významu. Pro každého může mít tento vnitřní obraz jiné sdělení a individuální vypovídající hodnotu podle vlastních zkušeností. Pokud se na uvedeném stupni navíc nachází některá z planet vašeho osobního horoskopu, tento úplněk či novoluní vás ovlivní zřejmě významným a konkrétním způsobem.

V pondělí 9. ledna v 8:30 nás čeká první úplněk tohoto roku na 19. stupni Kozoroha/Raka. Nacházíme se však uprostřed lunárního cyklu, který započal ještě v loňském roce novoluním na Štědrý den 24. 12. 2011. Toto novoluní vlastně zahájilo nový cyklus, a tedy i celý nový rok 2012 a odkrylo hlavní téma celého roku 2012.

(každý) Úplněk je následným rozšířením, projevením, možností řešení, naplnění a konkretizací tématu, které se vynořuje během novoluní. O tom, jakým způsobem se toto téma v dalších 14 dnech do začátku dalšího cyklu realizuje a dokončí - je ve hvězdách....a na každém z nás....výzva, působení kolektivního (ne-) vědomí a tvůrčí potenciál jsou však přítomny.

Výklad Sabiánského symbolu pro současné postavení Luny v Raku je pro úplnost třeba vztáhnout i k protilehlému symbolickému obrazu Slunce v Kozorohu a samozřejmě také k původnímu symbolu prosincového novoluní.

Tady tedy jsou:

Prosincové novoluní - Slunce i Luna - 3. stupeň Kozoroha:

"LIDSKÁ DUŠE, TOUŽÍCÍ PO NOVÝCH ZKUŠENOSTECH, HLEDÁ VTĚLENÍ" - s doplněním Mocná touha jedince po čemkoliv, co by mohlo rozšířit a prohloubit kontakt s ostatními živými bytostmi. - a s upozorněním na silnou touhu člověka PROVĚŘIT SEBE SAMA, ať už to přinese konstuktivní či destruktivní zkušenosti.

Luna - 19. stupeň Raka:

"KNĚZ, CELEBRUJÍCÍ SVATEBNÍ OBŘAD" - s doplněním Ritualizace produktivních interpersonálních vztahů - a s připomenutím účelu každého náboženství (včetně kmenových kultů) - posvětit, závazně schvalovat a požehnat všechny osobní a mezilidské aktivity.

Slunce - 19. stupeň Kozoroha:

"PĚTILETÉ DÍTĚ NESE TAŠKU S NÁKUPEM" - s doplněním Okamžik, kdy se člověk chopí příležitosti vzít na sebe společenskou odpovědnost přesahující dosažený stupeň jeho vývoje - a s upozorněním na model AKCELEROVANÉHO RŮSTU s jak pozitivními, tak negativními aspekty naší zrychlené náročné doby.

Nabízím svůj osobní astrologický výklad sdělení těchto symbolů:

Štědrovečerní novoluní nás upozornilo na klíčové téma nadcházející roku 2012 z roviny kolektivního (ne-)vědomí - rozhodnutí mnoha lidí ukotvit konečně!! lidskou Duši do Těla, Ducha do Hmoty, žít jako spirituální bytost tady na Zemi, plně zakoušet a tvořivě vyjádřovat svou duchovní podstatu v této společnosti. A zcela příhodně v den, kdy skoro celý svět oslavoval  narození "Božího Syna", nám toto novoluní přináší další poselství "Zrození" - tentokrát se může "vtělit" a stát "Božím Dítětem" každá lidská Bytost.

Lednový úplněk 9. 1. a Luna v Raku nám pak velmi moudře nabízí konkrétní "vnitřní techniku", jak toho dosáhnout - symbolickým, mystickým spojením mužského a ženského principu uvnitř i navenek. Navíc požehnaným z duchovních rovin (uvnitř) a v souladu s duchovními i společensky schválenými normami  - posvátným rituálem svatby (navenek).

Slunce v Kozorohu nás pak upozorňuje na reálnou možnost náhlého "akcelerovaného růstu", avšak je třeba počítat nejen s následky pozitivními a přijemnými, ale také třeba negativními, nepohodlnými a nepřijemnými prožitky. Možná budeme mít občas pocit, že je nám naloženo více, než nám náleží (nákupní taška v ruce 5-ti letého dítěte), ale je třeba věřit, že i tak je to v pořádku a že to "uneseme".

Jak prosincový tak lednový stupeň Slunce jasně hovoří o bezpodmínečné nutnosti přijmout tuto Cestu se vším, co k ní patří a co nás na ní potká, což může mnohé odradit. Vyžaduje potvrdit naše ROZHODNUTÍ ŽÍT A PROJEVIT SVŮJ PLNÝ DUCHOVNÍ POTENCIÁL ZA KAŽDOU CENU, AŤ TO STOJÍ, CO TO STOJÍ. Nemusí to být vždy procházka růžovou zahradou, jak bychom si přáli. Stojí to za to? Jsme připraveni na Cestu...? A co vy?

Těším se na další krok na této Cestě při dalším novoluní 23. ledna 2012, které bude zároveň začátkem čínského astrologického roku Vodního Draka.

© Škola kvantové astrologie, zapsala Daniela, 8. ledna 2012

Poznámka ke kopírování:

"Pro www.astrohry.cz napsala Daniela Viplerová. Tento článek je možné v nezkrácené a neupravené podobě volně kopírovat a dále publikovat nekomerčním způsobem, pokud bude uveden zdroj včetně aktivního odkazu a celá tato poznámka".