29. července 2013 - VZÁCNÁ KONSTELACE - VELKÝ SEXTIL

29.07.2013 10:20


Velký sextil - ženská polarita

 
V pondělí 29. července 2013 nastane velmi vzácná konstelace, tzv. Velký sextil. Tato konfigurace vypadá jako šesticípá hvězda, nebo-li také hexagram či MER-KA-BA, a skládá se ze šesti planet (v tomto případě se jedná o šest planet a Lunu) rovnoměrně rozložených v úhlu 60 ° od sebe. Tato konstelace je složena ze šesti sextilů a šesti trigonů. Planety v této konfiguraci jsou umístěny ve vodních a zemských znameních, které svou živlovou kvalitou patří k ženské polaritě.
 
 
 
 
 
 
Velký sextil tvoří:
  1.  Luna ve znamení Býka (materiální bezpečí, stabilita, hmotné zajištění),
  2.  planety Mars a Jupiter v Raku (emoční a citové bezpečí, rodinné zázemí a pohoda, vnitřní klid, starostlivost a péče)
  3.  Venuše ve znamení Panny (zajištění každodennního života, zdraví, výživa),
  4.  Saturn ve Štíru (regenerace, rozumné využívání zdrojů),
  5.  Pluto v Kozorohu (transformace, rozklad zastaralých mocenských struktur a systémů) 
  6.  Neptun ve znamení Ryb (láska, milost, soucit, léčení, uzdravení, harmonie, vnitřní a vnější sjednocení).

 

Přirozený sklon této konstelace je vrátit se k bodu rovnováhy. Velký sextil není zaměřený na akci. Jedná se o harmonické úhly. Tato konstelace klade důraz na stabilitu, jemnost, lásku a harmonii. Astrologové označují Velký sextil za spásnou konstelaci, která přinese změnu a nastolí rovnováhu v našem životním prostředí. Je to počátek nového cyklu, kdy se bude dávat přednost spolupráci před konkurenčním bojem a individualismem. Zvýší se zájem o druhé.Dobrota a ochota pomoci budou vítězit nad chamtivostí. Role ženy bude ve společnosti významnější. Ženy se budou více prosazovat ve veřejných funkcích. Domov, rodina a děti budou mít při této konstelaci prioritu.
 
Převzato z webu: www.barboraopelkova.blog.cz